Bertha Benz. Spektakularny storytelling

„The Journey That Changed Everything” to widowiskowy film sięgający do historii z początków motoryzacji. Historii związanej – oczywiście – z marką Mercedes-Benz.

Kobieta w XIX wiecznej sukni jedzie wraz z dwójką dzieci przez prowincję. Jedzie nie wozem czy bryczką, ale prototypowym samochodem. Dla współczesnych jest to szok – niedowierzanie związane z tym, że pojazd porusza się sam, najlepiej oddaje dziewczynka, która wpada do pobliskiego miasteczka krzycząc „wiedźma!”. Na nieszczęście Berthy Benz, właśnie na środku tego miasteczka – silnik gaśnie.

Bardzo feministyczna opowieść o silnej kobiecie w małomiasteczkowym piekiełku mężczyzn. Ale też oparta na faktach historia Berthy Benz, żony Carla Benza; pierwszej osoby, która samodzielnie pokonała automobilem dystans przekraczający 100 km. Wspomniana podróż miała miejsce 5 sierpnia 1888 roku, a Bertha zabrała w nią dwóch synów: 14-letniego Richarda oraz 15-letniego Eugena, kierując i dokonując po drodze drobnych napraw automobilu Benz Patent-Motorwagen Nummer 3. Historia, która aż się prosiła o dobrą realizację. Tak dobrą, jak okolicznościowy film zrealizowany na zlecenie Mercedes-Benz.

Reklama: Bertha Benz. The Journey That Changed Everything
Agencja reklamowa: antoni garage, Berlin, Germany
Dyrektorzy kreatywni: Marcell Francke, Tilman Gossner, Veit Moeller, Alice Bottaro
Copywriter: André Santa Cruz
Produkcja: Anorak Film
Reżyseria: Sebastian Strasser
Klient: Mercedes-Benz
Rok: 2019
Czas trwania: 0:04:02

Reklama:

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *