Agencja interaktywna

Agencja specjalizująca się w realizacji projektów reklamowych na potrzeby Internetu, multimediów oraz urządzeń mobilnych.

teoria

Najpopularniejsze są trzy rozumienia zakresu działań/oferty agencji interaktywnej:

a) Agencja prowadząca działania promocyjne, mające na celu zwiększenie świadomości marki lub wzrost sprzedaży w Internecie. Do jej działalności zalicza się między innymi: projektowanie serwisów WWW, pozycjonowanie stron internetowych, e-commerce oraz wykorzystanie w promocji nowych formatów online, takich jak social media.

b) Określenie to stosują również firmy zajmujące się wyłącznie projektowaniem i tworzeniem stron internetowych.

c) Agencją interaktywną nazywa się również agencje reklamowe, zajmujące się szerszym zakresem usług niż powyżej wymienione. Agencje o najszerszym horyzoncie działań projektują również m.in. interfejsy na urządzenia mobilne, multimedialne filmy i prezentacje, gry, aplikacje, a nawet elektroniczne materiały ofertowe nie publikowane online (np. materiały BTL dostosowywane do formatu iPada).

praktyka

Każda z powyżej wymienionych agencji jak najbardziej jest agencją interaktywną, różni się tylko zakresem usług i ofertą. W masowym użyciu nie funkcjonuje jeszcze podział agencji interaktywnych ze względu na specjalizację; choć coraz częściej rozróżnia się agencje specjalizujące się wyłącznie w działaniach online, od agencji (lub oddziałów agencji) skupiających się wyłącznie na urządzeniach mobilnych; np. na projektowaniu aplikacji na smartfony i telefony komórkowe.

reklama online

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *