Czego pragną kobiety? Komedia bardzo romantyczna

On: copywriter. Ona: dyrektor kreatywna. W dodatku – przychodząca z zewnątrz i zajmująca miejsce, na które on się szykował. Oni: …to długa historia.

czego pragną kobiety

Co się stanie, gdy zdeklarowany kobieciarz-szowinista nagle będzie musiał wymyślać reklamy produktów dla kobiet? Mało tego; co się stanie, gdy w efekcie drobnego wypadku z suszarką do włosów zacznie on słyszeć myśli kobiet, przekonując się przy okazji, że jadą one po nim jak po łysym koniu?

One man show. Jest Mel Gibson i długo, długo nic. Nawet dzielnie partnerująca mu Helen Hunt znika w tle aktorskiego popisu Mela. Reklamy w tym niewiele, raczej jako tło wydarzeń (choć nazwa BBDO, z której przychodzi Hunt, anonimowa nie jest), ale siedzenie w biurze do 22 nad projektami odnotowano. I to akurat nie jest fantazją reżyserki.

Fragmenty komediowe: błyskotliwe; testowanie przez Mela damskich produktów to scena absolutnie kultowa. Osoby uczulone na przesłodzony romantyzm mogą w kilku momentach odczuwać „to wewnętrzne fuj”, ale generalnie; kawałek dobrego, rozrywkowego kina.

Film: Czego pragną kobiety? / What Women Want
Gatunek: komedia romantyczna
Reżyseria: Nancy Meyers
Czas: 127 minut
Rok: 2000

czego pragną kobiety

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *