Świetne logo – Web Platform

Uwierzycie, że w jednym projekcie spotkali się Adobe, Apple, Facebook, Google, HP, Microsoft, Mozilla, Nokia oraz Opera? Oj tak. O wiele łatwiej uwierzyć, że stworzono do tego projektu bardzo dobre logo.

Web Platform to baza wiedzy, która ma webdeveloperom ułatwić pracę przy tworzeniu projektów pod różne platformy i przeglądarki. Ot, takie web-kompendium. Krótko mówiąc: każdy znajdzie tutaj info o tym, jakie sztuczki obsługują jakie przeglądarki, oraz co nowego w HTML5, CSS3 i innych webowych standardach.

Nas jednak, brandingowo urzekło coś innego. A dokładniej: uwagę przyciągnęło logo projektu. A jeszcze dokładniej; oprócz dobrej typografii samego napisu, świetnym projektem graficznym jest dominujący nad nazwą sygnet logo.

Sygnet jest zaprojektowany tak, jakby złożono go z klocków LEGO Technic. Fakt: świetnie oddaje to zarówno ideę budowania społeczności, jak i dobrze wpisuje się w środowisko osób tworzących strony internetowe (oraz inne projekty webowe). A przy tym wszystkim; sygnet logo jest na luzie, głównie dzięki ciepłej, różnobarwnej kolorystyce. Kolorystyka ta ma swoje przesłanie; widać wyraźnie, jak z połączenia dwóch różnych barw, powstaje w logo trzeci kolor. Super przenośnia swoistej burzy mózgów online.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *